O autorce

Narodila jsem se v Brně a prožila jsem zde pěkné dětství a časné mládí. Už tehdy jsem se chtěla stát spisovatelkou, cesta k tomuto cíli ale byla hodně klikatá.

V Brně jsem vystudovala střední knihovnickou školu, krátce hrála v dětském studiu Divadla na provázku a nakonec jsem skončila v Praze ve středisku vrcholového sportu Svazarmu, kde jsem celkem úspěšně reprezentovala Československo ve střelbě z pistole.

V polovině osmdesátých let jsem začala pracovat jako knihovnice v Ústřední zemědělské a lesnické knihovně v Praze a o deset let později jsem udělala nejlepší rozhodnutí svého života. Přijala jsem práci v inspirativním a příjemném prostředí Archeologického ústavu Akademie věd.

První povídky mi vyšly začátkem devadesátých let v časopise Ahoj na sobotu a v roce 2005 pak první kniha Pravá Láska. Námět jsem čerpala – jak jinak – z prostředí archeologie pravěku a volně jsem se inspirovala Erbenovými detektivkami. Redaktorka Českého rozhlasu Martina Bílá pak na toto téma se mnou udělala docela povedený rozhovor.

http://www.radio.cz/cz/rubrika/knihy/archeologicky-ustav-jako-inspirace-pro-detektivku

Téma keltské mytologie jsem použila i v povídce Magické místo, která se odehrává na nejznámějším keltském oppidu Závist na okraji Prahy. Tuto povídku jsem zveřejnila na již neexistujícím literárním serveru Černý lord.

V dalších letech pak přišly knihy Keltská kletba, Každý mrak má stříbrný okraj a Čarodějky.

 

Tam je Berounka, jedna z nejhezčích řek, které znám. Je to místo, kde se odehrává část děje Keltské kletby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O pár let později jsem napsala Písmenkovou polévku z prostředí hráčů scrabblu a poté jsem se dozvěděla strašlivou zprávu, že moje nakladatelství Erika končí. Majitelé se rozhodli odejít do důchodu a mně nezbylo, než hledat nového nakladatele. Po několika marných pokusech se na mě usmálo štěstí v podobě pana Matěje Bartáka z nakladatelství Plot, kde mi vyšla zatím poslední kniha Tajemství Bělského kopečku. Sebekriticky musím přiznat, že je z mých knih nejlepší :-). Opět jsem se zde inspirovala na svém pracovišti a v knížce popisuji toužebný sen jednoho mého nejmenovaného kolegy nalézt na území České republiky nevyloupenou mohylu z pozdní doby bronzové, která by se svým významem vyrovnala té z německého Glaubergu.

Na kvalifikačním scrabblovém turnaji v Brně jsem věnovala knihu Písmenková polévka jako cenu za nejlepší prémii - nejhezčí položené slovo složené ze všech sedmi písmen. Vyhrál Jiří Kracík za slovo "serafovy".

 

 

 

 

Křest knihy Tajemství Bělského kopečku spojený s koncertem oblíbené hudební skupiny CainDa Breth.

 

 

 

Křest knihy Tajemství Bělského kopečku. Podepisuji knihu prvním čtenářkám.

Podepisuji prvním čtenářkám

 

 

 

 

 

 

 

Sedmá kniha – Dlouhé stíny  vyšla v srpnu 2013  v nakladatelství Víkend. Je to román o veterinářce pátrající ve své minulosti a hledající svoje místo v životě.

V letošním roce mi vyšly dvě e-knihy Knížka do vlaku a Letní stíny.